این‌که از کجا شروع شد و دقیقا نمی‌دونم ولی اگر تخمینی بخوام بگم، طرفای 13 سالگی یا شایدم کمتر، متوجه شدم که عاشق کامپیوتر هستم. دست زمانه باعث شد برم به سمت عمران. هرچند که علاقه ای نداشتم. اگر نخوام خیلی کشش بدم 28 سالم بود که دوباره تصمیم گرفتم برگردم سمت کامپیوتر و با کارهای کوچیکی مثل ادیت های خیلی کم فتوشاپ و ادیت ویدئو و بارگزاری محتوا شروع کردم.

فک کنم سال 94 بود که بعد از یکسال بیکاری و بی‌پولی و … یه کار خیلی کوچیک پیدا کردم. یک فروشگاه آنلاین بود که کار‌های بیخود و بی‌جهت واسش انجام می‌دادم. یادمه اون موقع ها کرج بودم و برای ماهی 600.000 تومان ساعت 6 صبح می‌زدم بیرون و طرفای ساعت 9 شب می‍رسیدم خونه. نمی‌گم خوشحال بودم. بیشتر بی‌حس بودم!

بعد از چند ماه کار کردن تصمیم گرفتم از اون شرکت بزنم بیرون. اون موقع بازم نمی‌دونستم می‌خوام با باقی زندگیم چکار کنم. از اون شرکت 2 چیز برای من باقی مونده بود.

  1. اسم یک چیزی به نام CMS و وردپرس
  2. 2.       100.000 تومان پول

بعد از چند روز نشستن توی خونه تصمیم گرفتم با باقی مونده پولم یه کاری انجام بدم. می‌دونستم نت برگ یه سری تخفیف‌های آموزشی داره. 2 تا از اون آموزش ها رو انتخاب کردم.

  1. Network+ – آموزشگاه رایان کالج
  2. طراحی سایت با وردپرس – جهاد دانشگاهی

فک کنم 25.000 تومان برای Network+ خرج کردم و 40.000 تومان برای وردپرس. خیلی دوران عجیبی بود. 28 سالم شده بود و به معنای واقعی کامه هیچی نداشتم.

هر 2 کلاس و کامل می خوندم و تمرین می‌کردم و برای اولین بار از این‌که در حال یادگیری مطلبی بودم لذت می‌بردم. بعد از اتمام هر دو کلاس و کمی جستجو کم کم از وردپرس خوشم اومد و شروع کردم به دنبال کردن مطالب وردپرس. با سایت‌های مرجع آشنا شدم و به قول برنامه نویس ها self-study رفتم جلو.

هر قسمت وردپرس برام سوال بود. چجوری این‌جوری میشه و … . با سایت https://www.w3schools.com/ کم کم HTML و یاد گرفتم. CSS و دیوانه وار دوست داشتم. و بعدش کم کم رفتم سمت jQuery. بدون اینکه بدونم php چی هست شروع کردم به کدنویسی قالب وردپرس. همه‌ی موارد هم از کدکس وردپرس و آموزش های رایگان ایرانی و خارجی یاد می‌گرفتم.

خلاصه بعد از 40 روز تلاش شبانه روزی اولین قالب اختصاصی وردپرس و با کلی باگ و ایراد و … ساختم.

همه‌ی موارد بالا و گفتم که به 2 نکته برسم:

  1. هیچ وقت برای شروع دیر نیست.
  2. من بدون کمک کسی و بر اساس نیازی که داشتم تونستم با دست خالی به جایی برسم که نزدیک به 30 قالب اختصاصی برای شرکت های مختلف طراحی کردم. یه جورایی احساس می‌کنم هر چند کم ولی وظیفه دارم به صورت رایگان آموزش هایی که در توانم هست و در اختیار دیگران بذارم.

پس انشالله توی این دوره با هم یک قالب اختصاصی شرکتی به همراه یک نمونه کار و پست های سفارشی و ریسپانسیو و … می‌سازیم.

اگر آموزش خصوصی یا قالب اختصاصی برای شرکت خودتون می‌خواستین لطفا از طریق واتساپ یا تلگرام با من در تماس باشید.